
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.36 A @ 100 kHz |
| Impedance | 160 mΩ |
| Height - Seated (Max) | 14.5 mm |
| Voltage Rating | 25 V |
| Life (Hours) | 4000 Hours |
| Diameter | 10 mm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Packaging | Box |
| Tolerance | 20 % |
| RoHS | Compliant |
| Capacitance | 470 µF |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Stock: 229
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16262
Ext.Price$0.16262
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16262 | $0.16262 |
| 10 | $0.14491 | $1.44910 |
| 50 | $0.12912 | $6.45600 |
| 100 | $0.11230 | $11.23000 |
| 500 | $0.09768 | $48.84000 |
| 1000 | $0.09349 | $93.49000 |
| 3000 | $0.08948 | $268.44000 |
| 5000 | $0.08565 | $428.25000 |
